// YASAL KONULAR

Kişisel Verilerin Korunması

Sevgili ziyaretçimiz, lütfen https://cgmcode.com alan adı ile yayında olan web tabanli bilgi platformunu (bundan böyle Web Sitesi olarak anılacaktır) ziyaret etmeden önce işbu kullanım koşulları sözleşmesini dikkatlice okuyunuz.

Web Sitesi’ne erişiminiz tamamen bu sözleşmeyi kabulünüze ve bu sözleşme ile belirlenen şartlara uymanıza bağlıdır. Şayet bu sözleşmede yazan herhangi bir koşulu kabul etmiyorsanız, lütfen siteye erişiminizi sonlandırınız. Siteye erişiminizi sürdürdüğünüz takdirde, koşulsuz ve kısıtlamasız olarak, işbu sözleşme metninin tamamını kabul ettiğinizin, tarafımızca varsayılacağını lütfen unutmayınız.

Web Sitesi CGM Enterprises tarafından yönetilmekte olup, Kullanım Koşulları, yayınlanmakla yürürlüğe girer. Değişiklik yapma hakkı, tek taraflı olarak şirketimize aittir ve Web Sitesi üzerinden güncel olarak paylaşılacak olan bu değişiklikleri, tüm kullanıcılarımız baştan kabul etmiş sayılır.

Gizlilik

Web Sitesi’ni kullandığınız takdirde, tarafınız ile ilgili bazı verileri işlenmesini kabul etmiş olacaksınız. Bu verilerin neler olduğu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için yine web sitemiz içerisinde yer alan gizlilik politikası sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Hizmet Kapsamı

CGM Enterprises olarak, sunacağımız hizmetlerin kapsamını ve niteliğini, yasalar çerçevesinde belirlemekte tamamen serbest olup; hizmetlere ilişkin yapacağımız değişiklikler, bu Web Sitesi’nde yayınlanmakla yürürlüğe girmiş sayılacaktır.

Telif Hakları

Bu Web Sitesi içerisinde yayınlanan tüm metin, kod, grafikler, logolar, resimler, ses dosyaları ve kullanılan yazılımın  (bundan böyle ve daha sonra “içerik” olarak anılacaktır) kullanım hakları şirketimize ait olup, tüm hakları saklıdır. Yazılı izin olmaksızın site içeriğinin çoğaltılması veya kopyalanması kesinlikle yasaktır.

Genel Hükümler

Kullanıcıların tamamı, Web Sitesi’ni yalnızca hukuka uygun ve şahsi amaçlarla kullanacaklarını ve üçüncü kişilerin haklarını ihlal edecek nitelikteki herhangi bir faaliyette bulunmayacaklarını taahhüt eder.

Web Sitesi dâhilinde yaptıkları işlem ve eylemlerindeki, hukuki ve cezai sorumlulukları kendilerine aittir.  İşbu iş ve eylemler sebebiyle, üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı Web Sitesi’nin doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir sorumluluğu yoktur.

Web Sitesi’nde mevcut bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sağlamak için elimizden geleni yapmaktayız. Lakin gösterdiğimiz çabaya rağmen, bu bilgiler, fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir, birtakım farklılıklar olabilir. Bu sebeple, site içerisinde yer alan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği ile ilgili tarafımızca, açık veya zımni, herhangi bir garanti verilmemekte, hiçbir taahhütte bulunulmamaktadır.

Web Sitesi’nde üçüncü şahıslar tarafından işletilen ve içerikleri tarafımızca bilinmeyen diğer web sitelerine, uygulamalara ve platformlara köprüler (hyperlink) bulunabilir. Web Sitesi’nin, işlevselliği yalnızca bu sitelere ulaşımı sağlamakta olup, içerikleri ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmemekteyiz.

Web Sitesi’ni zararlı yazılımlardan uzak tutmak konusunda elimizden geleni yapsak da, bu yazılımların ve bu yazılımların ortaya çıkarabileceği virüslerin tamamen bulunmadığı garantisini vermemekteyiz. Bu nedenle veri indirirken, virüslere karşı gerekli önlemi almak, kullanıcıların sorumluluğundadır. Virüs vb. kötü amaçlı programlar, kodlar veya materyallerin sebep olabileceği zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmemekteyiz.

Web Sitesi’nde sunulan hizmetlerde, kusur veya hata olmayacağına ya da kesintisiz hizmet verileceğine dair garanti vermemekteyiz. Web Sitesi’ne ve içerisindeki hizmetlerine veya herhangi bir bölümüne olan erişiminizi önceden bildirmeksizin herhangi bir zamanda sonlandırabiliriz.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

Web Sitesi’nin kullanımından doğan zararlara ilişkin sorumluluğumuz, kast ve ağır ihmal ile sınırlıdır. Sözleşmenin ihlalinden doğan zararlarda, talep edilebilecek toplam tazminat, öngörülebilir hasarlar ile sınırlıdır. Yukarıda bahsedilen sorumluluk sınırlamaları aynı zamanda insan hayatına, bedeni yaralanmaya veya bir kişinin sağlığına gelebilecek zararlar durumunda geçerli değildir. Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, gecikme, ifa etmeme veya temerrütten dolayı, herhangi bir tazminat yükümlülüğümüz doğmayacaktır.

Uyuşmazlık Çözümü: İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde, Türkiye Cumhuriyeti yasaları uygulanır; Ankara Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Web Sitesi Kullanım Koşulları 24 Nisan 2021 tarihinde güncellenmiştir.